سرویس دوره ای خودرو – بخش اول

سرویس دوره ای

سرویس دوره ای خودرو – بخش اول

در زمینه تعمیر و نگهداری خودرو نکات زیادی وجود دارد که باید به تمام آن ها توجه داشت. صرف نظر از خودرویی که سوار می شوید، سرویس های دوره ای، از اقدامات جدایی ناپذیر نگهداری خودرو هستند که برای تداوم خط بقای خودروتان باید به موقع و در زمان معین انجام شوند. توجه به سرویس دوره ای خودرو می تواند شرایط بهتری را برای رانندگی با اطمینان به همراه بیاورد و باعث کاهش هزینه های تعمیرات اساسی در بلند مدت شود. قطعات مصرفی شامل طیف وسیعی از اقلام ریز و درشت در خودرو می شوند که با ارائه ی مقاله ای دو بخشی قصد داریم به مهم ترین آنها بپردازیم. موارد ضروری که در سرویس دوره ای خودرو باید حتما انجام شود به شرح زیر است :

شاید اصلی ترین و مهمترین بخش از سرویس های دوره ای خودرو بررسی روغن موتور است. روغن موتور نقش اساسی در عملکرد موتور خودرو دارد و باید به طور منظم بررسی و  طبق جدول زمان بندی تعویض شود. تعویض به موقع روغن موتور بر اساس جدول زمان بندی در دفترچه راهنما موجب بهبود عملکرد موتور، کاهش مصرف سوخت، کاهش آلایندگی و خوردگی قطعات داخلی موتور می شود. زمان تعویض روغن موتور در هر خودرویی متفاوت است ولی به طور معمول در هر پنج تا هفت هزار کیلومتر باید روغن موتور تعویض شود.

از جمله روان کننده های مهم در خودرو روغن گیربکس است که با توجه به نوع گیربکس ( دستی یا اتوماتیک ) این مهم است که بر اساس جدول زمان بندی سرویس دوره ای خودرو میزان سطح روعن گیربکس و کیفیت کارایی آن بررسی و در صورت لزوم تعویض شود. زمان تعویض روغن گیربگس اتوماتیک و دستی در هر خودرو متفاوت است و بستگی به دفترچه راهنما خودرو دارد بهتر است در هر 50000 کیلومتر سطح روغن گیربکس بازدید و در هر 80000 کیلومتر تعویض شود.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها