بهترین دیسک و صفحه برای پراید

بهترین دیسک و صفحه برای پراید

بهترین دیسک و صفحه برای پراید

انتخاب بهترین دیسک و صفحه برای پراید کار ساده ای نیست ولی اگر به دنبال انتخاب بهترین دیسک و صفحه برای خوردو پرایدتان هستید در این مقاله سعی میکنیم بررسی هایی انجام دهیم که شما را در انتخاب بهترین دیسک و صفحه (‌ کیت کلاچ ) پراید کمک کنیم. زمانی که صحبت از خرید دیسک و صفحه ( یا همان کیت کلاچ ) برای خودرو به میان می آید  گزینه‌های فراوانی وجود دارند که ممکن است انتخاب از میان آن‌ها باعث سردرگمی ما شود. در این مقاله سعی داریم به بررسی چند گـزینه‌‌ برای خـرید بهترین دیسک و صفحه برای پراید و مقایسه آن‌ها از جهات مختلف بپردازیم.

ابتدا لازم است بدانیم که برای خودروی پـراید چند مدل دیسـک و صـفحه در بازار موجـود است. اگر در بازار لوازم یدکی چـرخی بزنید در خـواهید یافت که دیسـک و صـفحه‌ها از برندهایی همچون : والئو ، دایکن ، سکو و شرکتی (سایپا) هستند.

حال کدام یک از این برندها برای ما بهترین گزینه است؟ در بسیاری از مواقع خریداران گرانترین محصول را بهترین گزینه و ارزانترین را نامرغوبترین می دانند و ملاک کیفیت یک محصول را قیمت آن می‌دانند، درصورتی که این استدلال همواره صادق نیست.

برای بررسی دقیقتر هر گزینه چند فاکتور را برای بررسی هر یک از محصولات در نظر می‌گیریم :

۱)  کیفیت عملکرد          ۲) رده قیمتی          ۳) دارا بودن ضمانت          ۴) داشتن نمونه تقلبی          ۵) میزان کارکرد          ۶) میزان اقبال مشتریان

حال بدون پرداختن به حاشیه به بررسی هریک از این محصولات می‌پردازیم:

۱ – دیسک و صفحه پراید سایپا شرکتی پراید

 

این محصول از طرف شرکت سایپا یدک عرضه شده و در خط تولید شرکت سایپا مورد استفاده قرار می‌گیرد و خودروهای تولیدی شرکت سایپا که از کارخانه بیرون می‌ایند از این دیسک و صفحه استفاده می‌کنند.

کیت کلاچ پراید سایپا شرکتی از عملکرد بسیار خوبی برخوردار است و نرمی کلاچ ، عدم لرزش در زمان شروع حرکت و شتاب قابل قبول از ویژگی های این محصول است. این کیت کلاچ ساخت کشور کره و به سفارش شرکت سایپا ساخته می‌شود.

دیسک و صفحه پراید سایپا شرکتی از طرف شرکت سایپا یک ماه ضمانت کارکرد دارد و به این معنی است که در صورت خرابی محصول خریداری شده با پرداخت ۱۰٪ فرانشیز می‌توانید یک کیت کلاچ نو تحویل بگیرید.

کیت کلاچ شرکتی در بسته‌بندی شرکت سایپا است و در رده قیمتی متوسط قرار می‌گیرد. و به دلیل اینکه نمونه تقلبی آن در بازار وجود ندارد مورد استقبال خریداران قرار دارد. این محصول بین ۶۰ تا ۸۰ هزار کیلومتر بسته به نوع رانندگی و سواری داخل یا خارج شهر طول عمر دارد.

۲-  دیسک و صفحه دایکن ژاپن پراید

دیسک و صفحه پراید دایکن ژاپن
دیسک و صفحه پراید دایکن ژاپن

کیت کلاچ دایکن برای پراید ساخت کشور ژاپن و یکی از گزینه‌هایی است که خریداران به پیشنهاد تعمیرکاران خود به دنبال آن می‌گردند. این محصول به صورت سه بسته شامل :‌دیسـک، صـفحه و بلبرینگ کلاچ عرضه می‌گردد.

دیسک و صفحه دایکن در رده قیمتی متوسط ، بدون گارانتی کارکرد و فقط با ضمانت اصالت کالا عرضه می شود که کیفیت خوب عملکرد ، میزان بازگشت پایین و ساخت ژاپن بودن این محصول مشتریان را ترغیب به انتخاب این محصول می‌کند.

نمونه‌های تقلبی این محصول در بازار وجود دارند و تشخیص نمونه‌های تقلبی کار ساده‌ای نیست و نیاز به تخصص بالا و تجربه زیادی دارد.

کیت کلاچ دایکن ژاپن در کنار نرمی و شتاب خوب، بین ۷۰ تا ۹۰ هزار کیـلومتر روی خودرو شما کار می‌کند که این میزان به نحوه‌ی استفاده و نوع سواری خودرو متغیر است.

۳- دیسک و صفحه سکو پراید

دیسک-و-صفحه-و-بلبرینگ-سکو-مناسب-برای-پراید-۱۳۱-صبا-و-هاچ-بک
دیسک و صفحه سکو شرکتی مناسب برای پراید

کیت کلاچ سکو در بسته بندی شرکت سایپا و به سفارش این شرکت در کشور کره ساخته می‌شود. این محصول ضمانت کارکرد نداشته و فقط با ضمانت اصالت کالا عرضه می‌گردد.

دیسک و صفحه سکو شرکتی با دارا بودن مشخصاتی همچون نرمی بالا، شتاب عالی و کارکرد زیاد جزو پرفروشترین محصولات برای خودرو پراید است. این در حالی است که این دیسک و صفحه قیمتی بالاتر از رقبا دارد.

نمونه‌ی تقلبی این محصول در بازار چندان وجود ندارد و بسته بندی سایپا و دارا بودن هولوگرام یکی از دلایل این امر است. اگر می‌خواهید از دیسک و صفحه سکو برای خودرو خود استفاده کنید می‌توانید مسافتی حدود ۸۰ تا ۱۰۰ هزار کیلومتر روی آن حساب کنید.

این محصول در بعضی موارد بر روی خودروهای خط تولید سایپا مورد استفاده قرار گرفته است.

۴- دیسک و صفحه والئو پراید

دیسک و صفحه والئو سبز کره برای پراید
دیسک و صفحه والئو سبز کره برای پراید

کیت کلاچ والئو برای پراید در چند مدل در بازار موجود است :

۱) سبز کره‌ای  ۲) سبز ترک  ۳) ‌آبی کره‌ای

این تنوع باعث شده که هرکدام از آن‌ها دارای ویژگی‌ها و قیمت‌های متفاوت باشند. لذا اگر بخواهیم کیت کلاچ والئو برای پراید را بررسی کنیم بایستی هر کدام از انواع آن را بصورت جداگانه بررسی نمائیم.

والئو بدلیل اعتبار ، برند آشنا و پیشینه‌ی قابل قبولی که در ضمینه‌ی تولید و عرضه لوازم یدکی در کشورمان دارد همواره جزو یکی از گزینه‌های خریداران است.

دیسک و صفحه والئو سبز کره‌ای بالاترین کیفیت را در بین کیت کلاچ‌های برندهای والئو دارد. بعد از والئو سبز می‌توان به والئو آبی کره‌ای و در نهایت به والئو سبز ترک که همانطور که از نام این محصول بر می‌اید ساخت کشور ترکیه است اشاره کرد.

از لحاظ قیمت هم والئو سبز کره در رده قیمتی بالا، والئو آبی در رده قیمتی متوسط و والئو سبز ترک در رده‌ی پایین هستند. هیچ یک از مدل‌های دیسک و صفحه والئو برای پراید دارای ضمانت کارکرد نمی باشند و همه دارای ضمانت اصالت کالا هستند.

درباره‌ی اقبال مشتریان به خرید انواع کیت کلاچ‌های والئو برای پراید می‌توان به این نکته اشاره کرد که والئو سبز کره‌ای برای آن دسته از خریدارانی که حاضر به پرداخت هزینه‌ی بالایی برای خرید این محصول مصرفی هستند از اقبال بالایی برخوردار است و آن دسته از مشتریانی که به دنبال خریدی مناسب و مقرون به صرفه هستند و کیفیتی مناسب را انتظار دارند به دنبال خرید والئو آبی کره‌ای و والئو سبز ترک می‌روند.

در مورد نمونه‌های تقلبی، کیت کلاچ‌های والئو برای پراید دارای بیشترین نمونه‌های تقلبی در بازار در بین رقبا هستند. شناسایی اصلی و تقلبی بودن این برند از دیسک و صفحه به هیچ عنوان ساده نبوده و گاها بسیاری از تعمیرکاران و باتجربه‌های این حوزه هم به دلیل تنوع بالای محصولات والئو در بازار به اشتباه می‌افتند.

نمونه‌های اصلی والئو سبز کره‌ای تنها با هولوگرام هرینگتون قابل شناسایی هستند و اصل و فرعی بودن نمونه‌های آبی کره‌ای و سبز ترک از نوع بسته بندی قابل تشخیص نیست.

در مورد میزان کارکرد والئو سبز کره مسافتی بین ( ۷۰ تا ۸۰ هزار کیلومتر )‌، والئو آبی کره‌ای و والئو سبز ترک مسافتی بین ( ۶۵ تا ۷۵ هزار کیلومتر ) بسته به نوع رانندگی و سواری خودرو می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند.

جمع بندی

 

حال که به تفکیک به بررسی ویژگی‌های هر یک از گزینه‌های پیش رو برای خریداران پرداختیم می‌خواهیم در یک مقایسه خریداران را در اتخاذ تصمیمی درست راهنمایی کنیم.

جدول زیر در یک مقایسه فاکتور‌های انتخاب هریک از محصولات موجود در بازار را آورده است:

مقایسه و انتخاب بهترین دیسک و صفحه برای پراید

نتیجه گیری

 

با توضیحات داده شده و شرایط مشتری هر یک از گزینه‌های بالا برای خرید بهترین دیسک و صفحه برای پراید قابل تصور است. برای مثال اگر شما کیفیت و کارکرد بالا بدون درنظر گرفتن قیمت برایتان ملاک است کیت کلاچ والئو سبز کره‌ای و در صورتی که علاوه بر کیفیت و کارکرد بالا قیمت هم برایتان مهم است کیت کلاچ سکو شرکتی گزینه‌ی مناسبی است.

در صورتی که کیفیت بالا و قیمت مناسب در کنار کارکرد قابل قبول ملاک انتخاب شماست کیت کلاچ سایپا شرکتی و دایکن به ترتیب گزین‌های خوبی برای شما هستند.

چنانـچه هزینه‌ی پایین و کارکرد و کیفیت قابل قبول برای شما از اولویت برخوردار است والئو آبی و  والئو سبــز ترک گزینه‌های پیش روی شما خواهند بود.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها